Skäpplandsgatan 31, Örebro
I Örebro, på Skäpplandsgatan 31-33, hittar du vår trevliga mottagning. Här arbetar skickliga läkare och sjuksköterskor som kan hjälpa dig med dina besvär, så att du kan uppnå bästa livskvalitet. Vi erbjuder ett brett vårdutbud och ser alltid till att ge ett professionellt bemötande, både digitalt och fysiskt.
Vi kan hjälpa dig med det mesta som rör din hälsa, som till exempel:
Att lista sig innebär att du väljer en vårdcentral som du är ansluten till, dit du går för alla dina vårdbehov. Detta ökar känslan av kontinuitet och trygghet för dig som patient, då du ofta får träffa samma personal och läkare när du kommer till mottagningen. Vi på Capio arbetar efter ledorden bota, lindra och trösta.
Välkommen att lista dig hos oss på Capio Vårdcentral Haga, eller boka en tid idag!
Informationen uppdaterades 14:10 - 16 aug, 2023
17 okt, 2023
Har varit väldigt negativ till Capio gällande min diabetes tänkte byta efter kontakten framförallt med Sköterskor på chatten. Men efter mycket mejl och eländiga chatten så ringde läkare Oskar upp och lugnade mig därefter fick jag träffa den helt underbara AT läkaren Astrid och så enormt trevligt bemötande har jag aldrig träffat. Stor bukett blommor till Astrid och Oskar. Satsa på o behåll dom Bor på Söder men cyklar med glädje till Haga