På Evidia Nynäshamn Röntgen utför vi konventionell röntgen samt ultraljud. Vi har drop-in för skelett- och lungröntgen. Svaret på undersökningen får du av din remitterande läkare (den läkare som har skrivit remissen). Välkommen!
Hade fått röntgenremiss från min VC i Sorunda som sa att det var drop in till 16:30. Vilket det också ska vara enligt deras skylt utanför deras entré. Men tji fick jag, 15:55 när jag var där så var det släckt och låst.
Olika info beroende på vart man söker den. På er hemsida står det att ni har öppet till 16:30, dock står det till 16:00 på Google
Ett skämt!
1
•
Kerstin B.
4 apr, 2024
Ja, tänk den som fick tillgång till vård! Efter remiss från läkare noterades vilka dropin tider som gällde, anlände 15. 45 och då hade personalen gått och mottagningen således stängd !!
Otroligt oproffsigt Stackars receptionspersonal på som får hantera alla klagomål för något det inte är ansvariga för ! Det är förstås Evidias ansvar